Anální sex a pomůcky, díky kterým si ho užijete

Čím dál častěji se bavíme o análním sexu. Lidé o něj mají větší a větší zájem. Ať už se jedná o homosexuální nebo heterosexuální páry. Tento boom se dalo předpokládat. Anální sex nás provádí po celou dobu historie lidstva a vždy byl považován za „normální“. Až rozmach křesťanství uvedl anál v tabu.

Co to je ten anální sex?

Jedná se o sexuální aktivitu, při které dochází k dráždění řitního otvoru nebo anální souloži. Anální sex bývá pro muže daleko intenzivnější než vaginální sex a na druhé straně pro ženy je to zbrusu nový zážitek s perfektní stimulací, ale také se může jednat o velmi nepříjemný zážitek. Záleží, jak pořádně se připravíte.

O přípravě na anální sex jsme si již psali. Co ovšem doporučujeme je, začít s erotickými pomůckami. Svaly okolo řitního otvoru jsou velmi pevné a pocity, které zažíváte při análním styku, jsou intenzivní. Je lepší nejdříve si na tyto pocity zvyknout a naučit se tyto svaly uvolnit ještě pře tím, než do vás poprvé vstoupí partner. Toho dosáhnete stimulací, masáží, ale i erotickými hračkami určenými pro anální sex. Ty mají menší velikost a mohou tak snadněji a jemněji proniknout dovnitř.

Jaké pomůcky si pořídit pro anální sex?

Lubrikační gel

Lubrikace je základ, ať už provozujete anální styk s partnerem, nebo s hračkou. Jedná se téměř o nutnost. Díky lubrikaci se snižuje tření a celý zážitek je příjemnější pro oba (všechny) zúčastněné, ale i zdravější. Nejlepší je použití přímo análního lubrikačního gelu – ten obsahuje vysokou koncentraci silikonu a maximální kluzkost. Kromě toho bývají parfémované, což je další příjemná výhoda.

Kromě gelů jsou na trhu i anální spreje a lubrikační oleje. Oleje nepoužívejte, pokud používáte k análnímu sexu kondom – mohl by se poškodit.

Na co si dát pozor? Při použití silikonového lubrikačního gelu a silikonové erotické pomůcky může dojít k poškození materiálů. Vždy je lepší si přečíst návod, ať víte, jakou pomůcku můžete použít s jakým lubrikantem.

Anální kolíky

Stále více a více oblíbená pomůcka sloužící ke zpestření análního sexu nebo pro jeho začátky. Má oválný tvar, který je nahoře zúžen pro snadnější zavádění. Naopak spodní část je rozšířená, aby zabránila vniknutí do análního prostoru. Může sloužit k uvolnění anální oblasti, ale i jako pomůcka při milování, kdy ji necháte uvnitř řitního otvoru a provozujete vaginální sex. Ten je pak daleko intenzivnější, protože se vaginální prostor zúží.

Anální kolík je vyráběný nejčastěji z latexu, silikonu, nebo třeba i gelu a skla. Gelové kolíky jsou měkké a pružné, takže jsou nejvhodnějšími pro začátečníky. Je však potřeba dbát opravdu velmi, velmi důležité údržby.

Druhů análních kolíků je hned několik – vibrační, nevibrační, nafukovací (mají na konci hadičku s pumpičkou). Některé mají rotující kolečky, jiné mají různé vroubkování a výstupky pro zvýšení sexuálního prožitku.

Anální vibrátor

Anální vibrátor je speciální druh vibrační sexuální hračky, která je určena pro stimulaci zadečku u žen i mužů. Ve spoustě věcech se jednotlivé modely mohou lišit, existuje několik různých druhů, ale všechny mají jednu věc společnou: vytvářejí vibrační efekt v konečníku a s tím spojené příjemné pocity.

Hlavně tvar, ten hraje velice důležitou roli. Všechny anální vibrační pomůcky jsou tvarované tak, aby co nejjednodušeji vklouzly na své místo – do zadečku. Mají i více anatomický a zahnutější tvar, než běžné vibrační sexuální hračky. Navíc jsou všechny nějakým způsobem zajištěny tak, aby nezaklouzly až dovnitř.

Vibrátory se vyrábí v různých délkách (nejčastěji 12 – 20 cm) a průměrech (1 – 4 cm). Pro začátky volte raději menší a užší varianty.

Většinou se vyrábějí z měkkého silikonu, ale naleznete i jiné materiály – třeba gelové, které jsou vhodné pro začátečníky.

Anální dildo

Dildo je jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších erotických hraček. Anální dilda mají užší tvar a menší velikost než jejich klasičtí bráškové. Stejně jako u análních kolíků mají rozšířenou základnu, aby se zabránilo zapadnutí do řitního otvoru. Většina dild je vybavena na konci přísavkou, takže lze upevnit na jednotlivé části nábytku, nebo třeba i do vany.

Anální dildo je v podstatě naprosto stejné jako anální vibrátor – vyrábí se v různých tvarech i velkostech, barvách i designech, je jich na trhu nepřeberné množství. Jediný rozdíl je, že dildo nevibruje.

Anální kuličky

Erotická hračka složená z několika kuliček spojených dohromady, ty jsou pak jedna po druhé vkládány do análního otvoru a různými rychlostmi odstraněny. Mohou být v různých provedeních – buď všechny kuličky stejně velké, nebo se stupňovat od nejmenší kuličky po největší. Díky tomu dochází k postupnému uvolnění análního otvoru.

Anální kuličky bývají vyrobeny nejčastěji z PVC, plastu, kovu, skla, silikonu a gelu.

Některé anální kuličky jsou dostupné i ve vibrující verzi.

Masážní strojky na prostatu nebo vibrátory na prostatu

Prostata je pro muže něco jako bod G pro ženu. Právě proto si spousta mužů oblíbila masáž prostaty. Je dostupná z konečníku a dostat se k ní prstem je snadné, ale takový vibrátor na prostatu nebo masážní strojek je nenapodobitelný. Orgasmus s nimi je něco jako sexuální extáze a veškerá stimulace je neskutečně vzrušující a dráždivá.

Klystýry

Není to přímo erotická pomůcka, ale někdo se cítí daleko příjemněji a uvolněněji, když ví, že je dokonale vyprázdněn a připraven na svého partnera. Právě proto je vhodné si několik hodin před stykem udělat klystýr. (A kromě sexu má i dobré účinky na vaše trávení).

Existuje jich spousta druhů, které jsou nenáročné na použití.

Čističe erotických pomůcek

Hygiena při análním styku je extrémně důležitá. Právě proto, pokud jste pyšným majitelem nějaké hračky, neměl by vám doma chybět kvalitní čistič, kterým všechny pomůcky udržíte hygienicky čisté.

Čističe jsou většinou ve spreji a jsou hygienicky nezávadné. Navíc bývají velmi šetrné k erotickým hračkám.

Loading…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.