Jak na francouzské líbání? Tipy od sexuologů

Už víte, kolik jazyka můžete při líbání použít, abyste se neudusili? Skvělé, tak jste tak napůl cesty k dokonalému francouzáku. Ať už je to váš první nebo tisící. Francouzský polibek je umění a vždy lze vylepšit vaši techniku. Takže pokud hledáte tipy, jak se posunout na další úroveň, zde je průvodce vytvořený na základě odborných rad předních sexuologů.

S tahem na branku

Nebojte se udělat první krok. Všichni jsme zodpovědní za naše vlastní potěšení, takže byste neměli čekat na druhou osobu, až se uráčí vás konečně políbit. Možná chcete začít s polibkem na čelo, potom na špičku nosu a nakonec polibek na rty. Přitáhněte k sobě svou lásku, chytněte ji za pas nebo za krk a řekněte, jak milujete, když můžete jejich rty okusit svým jazykem.

Pozor na dech z úst

Může se to zdát naprosto jasné, ale přesto je potřeba to říct: nikdo nechce líbat člověka, kterému smrdí z pusy. Ani si nedovedete představit, kolik lidí si stěžuje na nepříjemný dech svého partnera. Ať je vidět, že se snažíte, vždy u sebe pro jistotu mějte balíček žvýkaček nebo nějaké osvěžovače dechu, zvlášť když víte, se to začne být osobní.
Pokud vám vadí dech vašeho partnera, tak mu jednoduše nabídněte žvýkačku, nebo nějaký osvěžovač a řekněte jim, jak se vám líbí, když tu chuť z někoho cítíte. A dál a dál ho chvalte.

Začněte pomalu

Když jde o francouzský polibek, není kam spěchat. Spěch může více uškodit, než potěšit. Často jsou lidi tak natěšení, až se začnou líbat, až to není vůbec jemné, ba naopak, může to být trapné. Ujistěte se, že to cítíte oba dva stejně a začněte s očním kontaktem.

Sexuologové radí, abyste při líbání měli uvolněná ústa, tak udržíte své polibky jemné a něžné. Můžete začít polibkem na vrchol rtů, potom spodní ret, pohrajte si se svým jazykem mezi rty partnera a postupně se pomalu dostaňte až k jeho jazyku. Chvíli si pak s jazykem můžete hrát, pár sekund stačí. Pak mu jemně sajte horní i spodní ret. Pak se dostanete opět mezi zuby, zvyšte tlak i intenzitu.

Zůstaňte v přítomnosti a buďte vášniví

Zbytečně moc nad svou líbací technikou nepřemýšlejte. Když až moc myslíte, uděláte stejnou chybu, jako většina lidí. Co dělá francouzáky nejlepší je to, že si užíváte přítomnost a vášeň. Když někoho líbáte, říkáte mu “Miluji tě a chci tě, chci se s tebou propojit ještě víc, chci s tebou vybudovat stupeň intimity.” Svým způsobem komunikujete s někým, na kom vám záleží. Nemusíte šílet ohledně techniky, prostě buďte.

Věnujte pozornost tomu, jak váš partner reaguje

Když věnujete pozornost svému partnerovi, rychle pochopíte věci. Když zpomalí a ještě ani nezačne používat jazyk, je to pro vás signál, že máte ještě alespoň chvilku vydržet a zpomalit. Vždy je skvělé, když se naučíte číst v jejich energii. Čas od času s partnerem navažte oční kontakt, ať víte, co se děje. Vášeň se rozvíjí, moment zlepšuje, pak můžete partnera líbat s větší intenzitou.

Používejte svůj jazyk účelně

Francouzské líbání se týká hlavně vášně, což znamená, že musíte použít jazyk. Existuje však tenká linie mezi perfektním množstvím jazyka a “až moc” jazyka. Je to opravdu krásná oblast k prozkoumání – kdy máte použít jazyk tak, aby byl celý dojem ještě působivější, víc sexy a svůdnější, než jenom polibek na ústa nebo tvář. Nepřehánějte to s jazykem a sílou, vždy svůj jazyk používejte něžně.

Použijte i ruce

K čemu je máte? Nenechávejte je v kapse nebo v založené na bocích. Pokud chytnete partnera za krk, kolem ramen, nebo kolem pasu, hned se dostanete na novou úroveň intenzity. Zkuste ještě přidat – hrajte si s partnerovými vlasy, jemně ho poškrábejte na zádech a na krku, chytněte ho za ruku, nebo si přitáhněte jeho tvář.

Otevřete oči – občas

Když se bavíme o líbání, většina lidí si představuje polibek se zavřenýma očima. Zkuste však někdy vytvořit oční kontakt, před polibkem i během. Celý zážitek bude daleko intimnější.

Nezanedbávejte muchlovačky

Bohužel, čím déle jsou páry spolu, tím línější se postupně stanou a tím méně se líbají, to je dokázaný fakt. Myslí si, že na tom až tak moc nezáleží a že to není potřeba. Chyba! Páry by se měly líbat. Líbání postupně vymizí, sex pokračuje, ale líbání zkrátka ne a přitom to je právě to, co tvoří intimitu mezi partnery. Takový polibek může být daleko více smysluplný, než sex. Pokud se ze vtahu vytratí intimita, můžete se začít hádat a může to vést až k rozchodu.

Když to nefunguje, mluvte o tom

Každý má jiný způsob líbání. Vše, na čem záleží je to, jestli vy a váš partner fungujete společně a jestli oba dva máte z líbání dobré pocity. Pokud se vám nelíbí něco, co váš partner dělá, řekněte jim to. Řekněte to dříve, než se to stane kritickým bodem a začne vás to více štvát.

Místo toho, abyste řekli “Používáš až moc jazyku” nebo “Nelíbí se mi, jak mě líbáš”, vždy je lepší použít pozitivní slova a říct něco jako “Miláčku, líbí se mi, když líbáš a používáš hodně jazyka” nebo “Miluju, když lidi při líbání používání víc jazyka.

PS: nezapomínejte, že jazyk je jednou z velice citlivých erotogenních zón 😉

Loading…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.