Jaké to je prožít orgasmus podle neurovědce?

Jaké to je prožít orgasmus? Tuto otázku si stále pokládá spousta žen.

Ženský orgasmus je fantastická věc… může být spuštěn stimulací klitorisu, vagíny, bradavek, děložního krčku nebo jakoukoliv kombinací těchto míst.

Na začátek – co to je orgasmus?

Na tuto otázku se snažilo odpovědět již spousta lidí. Za mě je jednou z nejlepších odpovědí tato: “Orgasmus je expulzivní výboj neuromuskulárního napětí na vrcholu sexuálního vzrušení.”

Neuro znamená všechno, co se týká nervů celého těla a neuronů mozku. Muskulární znamená svaly. Zkrátka orgasmus je intenzivní příjemná reakce na sexuální stimulaci.

Prožít ženský orgasmus neznamená, že musí být nezbytně zahrnuty genitálie. Jeden z příkladů je třeba orgasmus pocházející ze stimulace bradavek. Nebo věřte – nevěřte, některé ženy jsou schopné prožít orgasmus jenom díky svým představám. Pravdou je, že pro prožití opravdového orgasmu potřebujete zapojit hlavně mozek – musí se zvýšit průtok krve do mozku, což je prospěšné pro jeho zdraví. Celkově je orgasmus prospěšnější pro váš mozek daleko více, než když pravidelně stimulujete své mozkové závity pomocí luštění křížovek. Nemluvě o tom, že je o mnoho zábavnější.

Jak procítit orgasmus?

Studie provedená v 70. letech minulého století požádala vysokoškolské studenty – muže i ženy, aby popsali své pocity, když prožívají orgasmus. Většina z těchto popisů zahrnovala příjemné uvolnění nahromaděného napětí, explozi senzace občas hraničící s extází a nakonec vlna klidu, tepla a relaxace.

Pravda je, že existují různé orgasmy a pak různé ORGASMY. Některé jsou příjemné, ale ne ničivé. Jiné křičí sami o sobě. U jiných prožijete řvoucí-smějící-plačicí momenty čisté extáze. Všechny jsou však důležité a platné. Dobrý sex znamená, že se musíme naučit být přítomni v daném okamžiku, který zrovna prožíváme.

Jaký je rozdíl mezi ženským a mužským orgasmem?

Největší rozdíl spočívá v tom, že muži mají po orgasmu refrakterní období (nejsou schopni reagovat), toto období minimálně na chvíli uzavírá sexuální party. Ženy jsou naopak schopné prožít i více orgasmů najednou. V nedávné studii, kde se ptali 1005 žen, zjistili, že neuvěřitelných 47% z nich prožilo více orgasmů najednou.

Další z rozdílů spočívá v tom, jak často muži a ženy zažívají orgasmus během intimních setkání. Pozoruhodných 95% heterosexuálních mužů uvedlo, že obvykle orgasmus zažijí, na druhé straně pouhých 65% heterosexuálních žen zažije orgasmus. Lesbické ženy mají lepší bilanci – celých 86% z nich zvládá pravidelně si užít orgasmus při sexu s partnerkou. Každopádně i přes tuto procentní mezeru je úžasné, kolik žen zvládá několika násobné orgasmy, dalo by se říci, že sexuální kapacita žen je děsivá…

Jak poznám, že jsem prožila orgasmus?

Možná si myslíte, že existují úžasné vědecké způsoby, jak zjistit, zda k orgasmu došlo nebo ne. Orgasmy se pojí se spousto fyziologických procesů – mění se srdeční puls, krevní tlak, kontrakce svalů pánevního dna, kontrakce děložní, kontrakce anální… Nejlepší způsob, jak zjistit, že jste prožili orgasmus, je zeptat se někoho, kdo ho už prožil…

Jak prožít více intenzivní orgasmus?

1. Kegelovy cviky

Zpevnění pánevního dna je zkrátka nejzákladnější způsob, jak své prožitky zlepšit. Kromě Kegelových cviků můžete použít i Venušiny kuličky.

2. Experimentujte se “smíšeným” orgasmem

Různě střídejte stimulaci klitorisu, vagíny, děložního krčku a bradavek, tak aktivujete všechny nervy, které předají vašemu mozku informaci o tom, že se děje něco příjemného a mozek by si pak měl poradit se zbytkem, pokud mu to umožníte…

A pár dalších tipů, které najdete na našich stránkách. Pokud se chcete naučit vydávat zvuky jako je sténání, které může zvýšit vaše vzrušení, trénujte, zhluboka se nadechujte a vydechujte, zlepšete průtok krve a okysličení krve.

Využijte výhody momentálního okamžiku.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.