Kamarádi s výhodami – 11 pravidel pro úspěšné “kamarádství”

Ujasněte si základní pravidla a ušetřete si drama. “Kamarádi s výhodami” může být zábavná forma vztahu.

Tím, že si najdete kamaráda s výhodami se můžete dočkat spousty osvobozující zábavy. Je to konec konců vztah mezi lidmi, kteří si navzájem důvěřují, přitahují se a přesto mezi nimi nejsou žádné závazky. To ale neznamená, že to nemůže být komplikovaný vztah.

Nejde jen tak z fleku vypsat soupis pravidel pro takový vztah – každá situace je jiná. Všichni kamarádi s výhodami mají jednu společnou věc: potřebují nějakou tu dobrou staromódní komunikaci. Vždy je skvělý nápad mluvit o tom, co od vztahu očekáváte, tedy alespoň v určitém okamžiku. Asi ne úplně v posteli. A je dobré si nastavit několik pravidel, zvláště se předem domluvit, jak to ukončíte a co se bude dít potom. Možná se to může zdát jako spousta nepříjemných rozhovorů ještě před tím, než začne zábava, ale přeci jenom jde o dva lidi, kteří jsou si blízcí a je škoda, aby jejich přátelství skončilo.

Ujasněte si, co hledáte

Kdykoliv si ujasňujete pravidla se svým kamarádem s výhodami, buďte upřímní jak jen to jde, nikdy nesuďte a neveďte konverzaci jednostranně. Domlouvejte se na neutrálním místě a vždy se snažte mít pochopení. Tím, že budete věci držet co nejvíc nezávazně, neznamená, že musíte být cool a udělat vše, co po vás partner chce. Vyslovte své přání také.

Neočekávejte, že se to obrátí ve vztah

Ujistěte se, že víte, o co jde a že nechcete nic víc. Je důležité mít ujasněné své i partnerovy záměry a pocity.

Občas kontrolujte, jak se cítíte

Ujistěte se se svým partnerem, že oba dva víte, co chcete a jste na stejné straně. Důležitým krokem je ujistit se, že navzájem nezraňujete své city. Pokud si tento vztah užíváte až moc a chcete se svým kamarádem trávit víc času, než je obvyklé, zkuste přehodnotit situaci. Pokud cítíte, že se až moc sbližujete, je čas a prostor pro diskuzi.

Pokuste se číst i partnerovy pocity

Typy konverzací ve stylu: “Jen jsem se chtěla zeptat, jak to mezi náma je a jak to vidíš” můžou zabránit budoucím problémům a upevnit přátelství, důvěru i zranitelnost. Pokud se zapletou u jednoho z vás, nebo u obou emoce, popovídejte si o tom a přehodnoťte svůj vztah. Kamarádství s výhodami se může změnit ještě rychleji, než to zvládnete vůbec vyslovit. V případě, že potkáte někoho jiného, je dobré si vše vyříkat a předejít tak s kamarádem různým budoucím nedorozuměním.

Mluvte o tom, jak o tom budete mluvit

Ujasněte si předem strategii, se kterou půjdete na veřejnost, zvlášť když jste ze stejné skupiny přátel. Budete vztah schovávat, nebo se k němu otevřeně přiznáte?

Stanovte si základní pravidla

Budete u sebe přespávat? Budete vést laškovné konverzace? Nelíbí se vám, když u vás bude partner snídat? A další věci, které jednomu mohou přijít samozřejmé a druhému svazující. Ujasněte si vše předem.

Ujistěte se, že znáte hranici

I když to jsou ty nejlepší orgasmy, co jste zatím prožili, nejedná se o vztah. Nesnažíte se vybudovat intimní vztah, ale spíš si užít zábavu a sami sebe fyzicky.

Jaká je vaše komfortní zóna

Jen proto, že se jedná o nezávazný vztah, neznamená, že vám mohou partnerovy linie vyhovovat. Proto poznejte své limity. Mluvte o nich.

Používejte ochranu

Záleží na vašich očekáváních, ale jeden z vás může být spojen s více lidmi. To je skvělé, ale ujistěte se, že jste v bezpečí. Sdělte svému partnerovy, jaký druh antikoncepce používáte a pokud se jedná o vztah, který zahrnuje i další partnery, bavte se o tom, jak často chodíte na testy a jak se budete chránit.

Existuje spousta neformálních vztahů a jenom 6% z nich uvedlo, že jsou jenom s jedním partnerem. Pokud se jedná o více než jednoho, nechtě svého kamaráda s výhodami, aby používal kondomy.

Mluvte o tom, jak to skončí

Asi spolu při rozchodu nebudete sedět při západu slunce a nezůstanete spolu do konce života. Mluvte dopředu o tom, jak to mezi vámi skončí. Bude to, až potkáte stálého partnera? Když váš kamarád udělá něco? atd. A co se stane, až se rozejdete? Zůstanete stále přáteli? Je dobré mít předem alespoň nějakou představu. Jste ve vztahu, který netrvá věčně a proto je dobré vědět, jak to bude pokračovat, nechcete přeci ztratit přátelství.

Ujistěte se, že se bavíte

Ať už jsou na světě různé hrůzy, jako současná politická scéna, nebo zdražování potravin, pořád ještě jsme požehnáni tím, že můžeme mít sex s kýmkoli chceme a kdykoliv chceme, pokud to okolnosti dovolí – a nemusí se ani jednat o dlouhodobý vztah. Sex může být skvělý způsob, jak se zbavit stresu a navíc má i jiné zdravotní účinky a ještě k tomu je to zábava. Jakmile vám váš vztah přestane přinášet zábavu, ukončete ho. Právě o tom je nezávaznost. Bavte se! Třeba s erotickými hračkami 😉

Loading…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.