Kegelovy cviky

Kegelovy cviky je soubor velmi jednoduchých cviků, které jsou známé již od roku 1948, byly vynalezeny americkým gynekologem Arnoldem Kegelem a slouží ke zpevnění svalů pánevního dna – oblast pochvy, močové trubice a konečníku. Pokud máte zdravé a pevné pánevní dno, je dokázáno, že si  lépe užijete sex, budete snadněji dosahovat orgasmu, u mužů se zvětší erekce a oddálí ejakulace a odpadnou vám problémy s únikem moči.

Historie a Dr. Kegel

Celých 18 let studií trvalo, než Kegelovy cviky spatřily světlo světa. Vývoj Arnolda Kegela vedl k transformaci gynekologie. Ukázal, jaký vliv mají svaly pánevního dna a že jejich pravidelným posilováním předejdou ženy i muži spoustě zdravotních problémům, které by později mohli vést až k operaci.

Pánevní dno

Pánevní dno označuje dolní okraj břišní dutiny člověka, jedná se o sval kyčlokostrční, sval kostrční a řitní zdvihač. Uvnitř pánevního dna se setkávají ještě různé orgánové systémy – konec trávicí soustavy, pohlavní orgány a dolní část uropoetického systému.

Pevné svaly pánevního dna slouží k podpoře právě těchto orgánů. Oslabení svalů postihuje muže i ženy, hlavně ve věku po 40 letech věku, nebo ženy po porodu.

Posilováním svalů se můžete vyhnout nejenom operacím nějakého z orgánů uloženého v pánevním dnu, ale také bolesti zad, úniku moči či stolice a hemeroidů. Navíc díky pevným svalům se zlepší vaše sexuální prožitky.

Výhody při cvičení Kegelových cviků

  • snížení nebo zastavení inkontinence
  • zlepšení sexuálních prožitků u obou partnerů
  • zlepšení držení těla
  • snížení zvukových efektů při souloži
  • problémy s bolestí zad
  • potíže s hemeroidy
  • přestanou problémy s únikem moči

Jak cvičit Kegelovy cviky?

Jde o stahování a zatahování svalů pánevního dna spojené s hlubokým dýcháním.

V podstatě si představte, že potřebujete čůrat a snažíte se to zadržet a ideálně “vcucnout” až do bříška”

Vyzkoušeli jste si to? Tak se teď můžete podívat na polohy, u kterých můžete svaly procvičovat.

Kromě těchto poloh můžete trénovat zatínání svalů pánevního dna kdykoliv a kdekoliv, když si vzpomenete – třeba přes den v práci, využít chvilku, když čekáte na autobus, atd.

Jak může zpevněné pánevní dno pomoci v sexuálním životě?

Vagína je orgán, elastický orgán se spoustou nervových zakončeních – třeba nám známý (i neznámý) G-Bod. Když jsou tato nervová zakončení drážděna, dochází k orgasmu. Není ale snadné je dráždit, když je vagína rozšířená…

A teď si představte svaly. Když je posilujete, tak tvrdnou a rostou.

A přesně tohle se děje s pánevním dnem. Svaly rostou, nabývají na objemu a jsou pevnější. Tím vagínu tak nějak “stáhnou” a obklopí. Díky tomu se vagína zúží a při pohlavním styku pevněji obepne penis, vibrátor, nebo cokoliv, co strkáte dovnitř. Díky zpevnění dochází k pořádnějšímu tření a to dráždí přesně ta nervová zakončení, která vás dovedou k orgasmu. A co se týče partnera, tak užší vagína pevněji obepne penis a on si to o to řádněji užije.

Jak působí Kegelovy cviky na muže jsem už psala. Můžete si to přečíst zde.

Když nechcete cvičit…

Pro zpevnění pánevního dna úplně nutně nepotřebujete pravidelně cvičit a zpevňovat pánevní dno neustálým stahováním. Slyšela jste už o erotických hračkách – všem dobře známé Venušiny kuličky, nebo vibrační vajíčka, Kegelovy kuličky, zkrátka řada erotických hraček, které vás donutí držet pánevní dno neustále stažené a ještě si to užijete.

Nejlepší erotické pomůcky na zpevnění pánevního dna naleznete zde.

Jak jste na tom? Cvičíte pravidelně, nebo posilujete pomocí erotických pomůcek?

Zdroje obrázků: Wikipedia, Musimcasto.cz

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.