Krvácení po sexu – 4 důvody, proč krvácíte (podle expertů)

Krvácení po sexu je celkem častý jev, ale je normální?

Stalo se vám to? užíváte si nejlepší orální sex se svým partnerem a už už jste připravená na pohlavní styk, oba dva jste nažhavení, pak přijde průnik. O něco intenzivnější, kdo by taky čekal laxní přístup po takové předehře a najednou si všimnete, že krvácíte. Ne dlouho. Ale dostatečně na to, aby na čisťounkém prostěradle zůstaly nějaké skvrny od krve. Necítíte žádnou bolest, ale jste znepokojeni a jakákoliv chuť na sex odchází. Sem a tam se to může stát, ale…

Krvácení po sexu není nic, čeho se musíte obávat, alespoň podle expertů. Krev může poházet z vagíny, močového traktu nebo děložního hrdla. Může nastat i během ovulace.

Nejedná se o nic, čeho je potřeba se obávat. Je to běžná záležitost, to ale neznamená, že je to normální. Jedna z hlavních příčin je nedostatečná lubrikace, kterou můžete snadno vyřešit. Krví vám vaše tělo říká, že něco není optimální a proto je lepší se pokusit problém řešit.

Zde jsou 4 hlavní důvody, proč můžete krvácet po sexu a zároveň způsoby, jak jim zabránit.

  1. Jste delší dobu bez sexu.

Pokud už to je nějaká chvilka, co jste naposledy měla sex, celá akce může ve vaginálním kanálu způsobit tržné ranky.

Co s tím?

Nejlepší způsob, jak tomu zabránit je zajistit dostatek času před samotným průnikem a použít spoustu různých lubrikantů. Cílem je podpořit pružnost vagíny. Zkuste třeba natřít prsty lubrikantem nebo nějakým olejíčkem a masírovat vaginální otvor, dokud nezvlhne.

  1. Hlubší průnik

Hluboký průnik penisem, prstem nebo hračkou může způsobit menší poškození děložního čípku, což vede ke špinění po nebo během sexu. Také se může stát, že penis je větší nebo objemnější a vaginální otvor menší, což může vést k oděrům ve vagíně.

Co s tím?

Pokud si všimnete, že pravidelně po sexu krvácíte, navštivte svého gynekologa a zeptejte se ho na názor. Užitečné může být zkusit i nové polohy, kde není průnik tak intenzivní, třeba polohy lžící nebo sedět tváří v tvář proti sobě.

  1. Vaginální suchost

Vaginální suchost je často způsobena příliš krátkou předehrou nebo špatnou lubrikací. Jedná se o nejčastější příčinu krvácení a bolesti při sexu.

Co s tím?

Co je na tomto problému super? Lze mu snadno předejít. Ujistěte se, že jste při chuti. Ideální stav – dojděte k orgasmu ještě před samotným průnikem. Používejte lubrikanty, třeba na olejové bázi, nebo vyzkoušejte kokosový olej (vždy si nejdřív zkontrolujte, zda je lze použít s kondomem, antikoncepcí nebo hračkami, které používáte).

  1. Sexuální přenosné nemoci

Není to úplně sexy představa a určitě o nich nechcete slyšet. Pravdou ale je, že krvácení po sexu může být i příznakem pohlavních chorob – od herpesu a chlamydií až po cervikální HPV.

Co s tím?

Nejlepším způsobem, jak tomu zabránit, je nechat otestovat sebe a případně i svého partnera. Pokud máte více sexuálních partnerů, uvažujte o pravidelných testech jednou za 2 – 3 měsíce.

Loading…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.