Letem světem erotických pomůcek

Erotická pomůcka, hračka nebo sexuální hračka je předmět, může to však být i zařízení sloužící k lidskému sexuálnímu potěšení. Většinu z nich zakoupíte ve specializovaném obchodě, drogerii nebo lékárně, nějaké máte doma, ani o tom nevíte (jablečný koláč, okurka…). Sex má být zábava a proto si ho každý užívá po svém, jak mu vyhovuje.

Většina hraček je vyrobena tak, aby se podobaly lidským genitáliím. Nejznámější pomůckou a to i díky seriálu Sex ve městě, je vibrátor.

Mezi hračky patří různé vibrační a nevibrační, dále pomůcky pro BDSM a sexuální nábytek. Erotická pomůcka není antikoncepce, porno a ani sem nepatří kondomy.

Historie erotických pomůcek

Erotika je stará jako lidstvo samo a co se týče různých pomůcek, kterými si lidé dělali dobře? Tak ty budou přibližně stejně staré také… Archeologové se domnívají, že první erotickou hračku našli už v době kamenné, jednalo se o předchůdce tzv. dilda. Byly to hladké leštěné výrobky z jemných materiálů, které podle několika kreseb lidé opravdu používali k uspokojení.

Když se přesuneme do novějších civilizací – na východ do Starověké Číny, nalezneme jedny z prvních kroužků na penis. Byly vyráběny z víček koz i s řasami a podporovaly mužskou erekci i ženský klitoris najednou.

Pomůcky, kterými se obšťastnit vznikaly po celou dobu vývoje lidstva. Obzvláště ženy hledaly způsoby, jak se uspokojit, aniž by k tomu potřebovaly partnera. Tenkrát ještě nikdo netušil, že ženský orgasmus je o něco komplikovanější, než ten mužský.

Útlum nastal ve středověku, kdy na většině Evropy začala vládnout církev. Ta se veřejně stavěla proti masturbaci, jakémukoliv uspokojování. Sex se považoval za způsob, jak plodit děti, vedlejší účinky jako rozkoš a zábava? To vše bylo tabuizováno.

Ve viktoriánské éře však začaly být erotické pomůcky lehce na vzestupu. U žen propukávala nemoc zvaná hysterie (dnešní deprese, nechutenství, nespavost, náladovost, bolesti hlavy atd.) a způsob, jak je vyléčit byla masáž ženského klitorisu. Ženy z vyšších kruhů k sobě volaly lékaře, kteří jim tuto masáž vedoucí k uvolnění poskytovali. Leniví lékaři k tomu vytvořili nástroj – první vibrátor poháněn parou. Ten se pak zmenšoval a postupně dostával do domácností.

Největší boom nastal, když byla zakázána veřejná prostituce – tento akt vedl k rozvoje porna a do porna samozřejmě patří erotické hračky. Dále musíme zmínit sexuální revoluci a poslední 90. léta a seriál Sex ve městě.

Typy sexuálních hraček

Erotická elektrostimulace

Jedná se o hračky, které využívají elektřinu pro sexuální stimulaci. Historie elektrostimulace sahá až do poloviny 17. století. Celý systém funguje tak, že pomocí strojů se elektřinou stimulují nervová zakončení, ta pak vysílají do mozku signály stimulace. Elektrostimulace funguje v podstatě na stejném principu, jako kdyby mozek dostal signál z genitálií. Tělo pak začne uvolňovat hormony potěšení.

Erotický nábytek

Jedná se o speciálně navržený a tvarovaný nábytek, který je určen pro pohodlí při průniku a stimulaci.

Obvyklé hračky

 • Venušiny kuličky – jedná se o dvě k sobě připevněné kuličky, které obsahují vnitřní těžší kuličky, zavádí se do vagíny a mohou být nošeny i delší dobu. Slouží nejen pro potěšení, ale mají i ozdravné účinky.
 • Love Balls – kovové koule, které se před sexem vkládají do vagíny. Za svou popularitu vděčí hlavně filmu 50 odstínů šedi. Když je necháte zavedené ve vagíně a poté do ní vstoupíte ještě penisem nebo dildem, přivedete partnerku k senzaci.
 • Dildo – jedná se o nevibrující zařízení, které slouží k sexuální vaginální i anální stimulaci. Většinou jsou vyráběny ze silikonu, gumy, plastu, ale mohou být i z jiných materiálů, jako je kov, sklo, dřevo, keramika, gel. Velice často napodobují penis, mívají však i různé záhyby a výstupky pro ještě více potěšení – například pro stimulaci klitorisu nebo G-bodu. Kromě obyčejných dild existují ještě dilda připínací, nebo dvojitá dilda.
 • Podkova, známá spíše v zahraničí, jedná se o nevibrační sexuální hračku, která je podobná podkově. Jeden konec slouží pro vaginální stimulaci, druhý pro anální stimulaci. Bývá vyrobena většinou z měkčích plastů, gelu nebo silikonu. U nás více než podkova, je známé oboustranné dildo, které můžete ohnout do stejného tvaru.
 • Vibrační vajíčka – je to skvělý kompromis mezi vibrátorem a Venušinými kuličkami. Jedná se velice univerzální hračku, kterou využijete ke spoustě účelů a je i velice diskrétní.

Anální hračky

 • anální korálky
 • anální kolíky – bývají o něco kratší a užší než dilda a mají speciální zakončení díky, kterému máte jistotu, že nezaklouznou do zadečku.
 • zařízení na masáž prostaty – většinou se jedná o různé druhy vibrátorů či dild, které mají speciální zakončení a masáž prostaty je s nimi snadnější a velice příjemná. Dokonale vás budou stimulovat

Vibrátory

Jedná se o vibrující sexuální hračku, kterou si spousta lidí plete s dildem. Mají uvnitř vibrační motorek a své majitelky stimulují už více než 100 let. Většinou jsou podobné penisům, mají však různé tvary i různá zakončení a hlavně i různé velikosti. Slouží k vnitřní i vnější stimulaci. Některé mohou stimulovat více míst najednou. Některé jsou určené pro muže. Některé mají speciální smyčku, díky které ho snadněji použijí muži.

 • Anální vibrátory – jsou navrženy tak, aby se snadno zaváděly, aby nezaklouzly do zadečku a aby mohli poskytnout masáž prostaty.
 • Kuličkové vibrátory – jsou vyráběny většinou z gelu a mají uvnitř sebe kuličky, které se pohybují, tím dochází ke stimulaci nejenom pomocí vibrací, ale i pohybem kuliček
 • Luxusní vibrátory – jedná se o dražší vibrátory, které mají vychytané funkce a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Jejich cena odpovídá kvalitě a je vyšší než u jiných. Vyrábějí se například ze zlata nebo stříbra.
 • Vibrátor na G-bod – mají speciální zakřivení, díky kterému naleznete a stimulujete svůj G-bod nepředstavitelně snadno
 • Vibrátor na klitoris – mají speciální tvar a jsou určeny pro stimulaci klitorisu, nezavádějí se do zadečku ani do vagíny
 • Vibrační masážní hlavice – můžete je použít na jakoukoliv erotogenní zónu na těle. Jsou silnější než vibrátory.

Hračky na bradavky

 • Svorka – využívá různých stupňů tlaku a používá se ke stimulaci bradavek
 • Pumpa – vyrábí se z různých materiálů a pomocí tlaku prokrvuje a tím i stimuluje bradavky

Hračky pro penis

 • Umělé vagíny – může se jim říkat i “kapesní kundičky” nebo “mužské masturbátory”. Jedná se o trubice vyrobené z měkkého materiálu a slouží pro simulaci pohlavního styku. Materiál bývá často navržen tak, aby připomínal vagínu – zvnějšku i zevnitř. Slouží k navození orgasmu. Nejsou však jenom ve tvaru vagíny. V sexu a erotice se meze nekladou a proto jsou tyto pomůcky k dostání v různých tvarech a stylech. Některé jsou na jedno použití, některé jsou udělány tak, aby se daly používat opětovně. Výrobci samozřejmě přicházejí i s novými funkcemi a vychytávkami.
 • Různé postroje – jedná se o různé druhy a typy, které slouží k uvázání kolem penisu a varlat. Většinou se používají při BDSM aktivitách. Ať už jde o mučení, nebo ponižování, nebo jenom spoutání. Existuje spousta různých druhů. Některé drsnější, jiné méně.
 • Kroužky na penis – jsou to menší kroužky, které si nasadíte na svou chloubu, a mohou sloužit k prodloužení erekce. Drží krev uvnitř penisu, cítí se tak těsný, či plný. Některé modely mají i vyčnívající klitorisový stimulátor. Jiné vibrují. Jiné mohou poskytovat i do jisté míry stimulaci varlat. Některé můžete nosit jen tak, jiné slouží při sexu.
 • Rukáv – jedná se o válcové zařízení podobné rukávu, který se nasazuje na penis. Je na obou koncích otevřený a může sloužit třeba k vzájemné masturbaci dvou mužů.
 • Pumpy na penis – speciální hračky, které využívají tlaku, díky kterému se penis prokrví a stimuluje.

Pár zajímavostí

Nejdražší erotická hračka:

Vibrátor obsahující safíry, perly a přes 1000 diamantů. Jedná se u nejméně pohodlnou erotickou hračku, za kterou si zaplatíte více než 1 milion dolarů

 Colin Burn

Další:

 • V roce 2017 se v erotických hračkách protočilo více než 16 miliard dolarů – a nejčastěji kupovanými hračkami jsou vibrátory.
 • Vdané ženy používají vibrátor 2x častěji než svobodné.
 • Na Valentýna si až 35% párů pořídí novou hračku
 • Loading…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.