Materiály vibrátorů a dalších erotických pomůcek

Materiály vibrátorů a dalších erotických pomůcek: Vibrátory jsou erotické pomůcky, které slouží ke stimulaci žen, mužů i páru. Jejich hlavním účelem je přenášet vibrace na citlivá místa a ta pak stimulovat, ať už se jedná o pohlavní orgány, či erotogenní zóny. Jejich použití Vás má rajcovat. Právě proto je důležité zvolit správný materiál, který vám bude příjemný a bude vám vyhovovat. U materiálu záleží i na jeho tvrdosti, pevnosti, pružnosti, zda je pórovitý, či ne, aroma a jak dobře přenáší vibrace.

Materiály používané na výrobu vibrátorů jsou:

  • gel (jelly)
  • TPR, TPE
  • plast
  • sklo
  • kov
  • silikon
  • latex
  • dřevo
  • keramika

Gelové vibrátory

Gel je měkký a ohebný materiál, který se dokonale přizpůsobí. Právě proto mají gelové vibrátory různé tvary, či je možné si vyhrát s jejich vnitřkem, uvnitř nějakých můžete najít kuličky, které se hýbou, nějaké mají zvláštní výstupky stimulující klitoris, nebo bod G. Jedná se o na dotek příjemný materiál působící realisticky s celkem nízkou cenou. Navíc bývají gelové materiály hezké i vzhledově, protože mohou mít jakoukoliv barvu. Gelové vibrátory patří k velice populárním.

Čištění

Údržba je o něco horší. Gel má pórovitý povrch a proto je na čištění náročnější. Nelze jej vyvářet a nesmí se desinfikovat alkoholem. Ideální je gelové hračky omýt horkou mýdlovou vodou. Případě si můžete usnadnit práci tím, že použijete kondom.

Lubrikant

Použijte silikonový nebo na vodní bázi

TPR, TPE

Materiál zvaný TPE nebo TPR je termoplastická guma. Je velice příjemná na dotek a pružná, zároveň zdravotně nezávadná. Dají se snadno tvarovat. Jsou flexibilní a velice odolné. Používají se převážně u hraček, které mají napodobit vlastnosti lidské pokožky.

Čištění

Stejně jako gel, i TPR/TPE obsahuje menší póry a proto je potřeba se pravidelně věnovat pečlivé údržbě. Minimálně po každém použití. Můžete jej umýt teplou mýdlovou vodou, případně použít myčku na nádobí. Dbejte na používání správných dezinfekčních prostředků.

Lubrikant

Použijte pouze lubrikanty založené na vodní bázi

Vibrátory z plastu

Plastové hračky jsou tuhé a velice odolné. Zároveň je plast zdravotně nezávadný, bezpečný a neporézní. V průběhu času neztrácí svou barvu. Dokonale přenáší vibrace. Je kluzký.

Čištění

Údržba plastových erotických pomůcek je snadná. Stačí omýt teplou mýdlovou vodou, nebo použít speciální čistič na erotické pomůcky. Můžete použít čistič na alkoholové bázi. Nesmí se vyvařovat.

Lubrikant

Použijte lubrikant na vodní bázi, nebo oleje – silikonový, nebo olej na vodní bázi

Vibrátory ze skla

Skleněné erotické hračky se řadí mezi ty luxusnější. Většinou jsou vyráběny ručně. Jsou velice pevné, pro někoho až moc. Vždy vypadají skvěle. Sklo dokonale přebírá teplotu, takže si můžete hrát, nahřát svou hračku, nebo naopak ochladit. Sklo nemění ani s časem své vlastnosti. Nemá póry. Je hygienicky dokonalé. Nevýhodou skla je jeho křehkosti.

Čištění

Skleněné hračky mají naprosto jednoduchou a rychlou údržbu. Vyčistíte je čímkoliv – vodou, mýdlem, čističem i alkoholem.

Lubrikant

Sklo je samo o sobě kluzké, takže žádný nepotřebujete. Pokud si budete chtít svůj zážitek zpříjemnit, můžete použít lubrikant založený na vodě nebo oleji. Nebo silikonový lubrikant.

Kovové vibrátory

Jako kov je zpravidla myšlena ocel, nebo drahé kovy – zlato a stříbro. V případě kovových erotických hraček mluvíme o luxusních hračkách, které nejsou k vidění na každém kroku. Vyznačují se vysokou pevností a naprosto dokonalým přenosem vibrací. Zároveň mají dobrou tepelnou izolaci. Jsou odolné proti poškození.

Čištění

Kovové hračky čistěte vlažnou mýdlovou vodou, nic víc nepotřebujete. Údržba je velice snadná.

Lubrikant

Použijte jakýkoliv. Kov je odolný materiál, který se dobře snáší s jinými.

Silikonové vibrátory

Silikon je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu sexuálních hraček. Jedná se o vysoce kvalitní materiál bez pórů. Na dotek příjemný a podobný kůži. Snadno přejímá teplotu, takže jej můžete zahřát, či ochladit, záleží, na co máte chuť. Silikon je tvárný a může se u něj dosáhnout spousty různých požadovaných vlastností, proto jsou silikonové vibrátory velice rozmanité.

Čištění

Silikon ve velice snadný na údržbu. Stačí očistit vlažnou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Pokud chcete svou hračku dezinfikovat, nebojte se ji vyvařit. Stačí 3 minuty a dosáhnete hygienické čistoty. Můžete použít i čistič na alkoholové bázi.

Lubrikant

Použijte pouze lubrikační prostředky na vodní bázi.

Latexové vibrátory

Latex je velice pružný pórovitý materiál, jehož nevýhodou je, že může způsobovat alergické reakce a má specifický odér. Může být přírodní i syntetický. Neobsahuje žádná změkčovadla a sám o sobě má velice jemnou strukturu. Je pevnější než gel, ale měkčí než plast. Přizpůsobuje se tělesné teplotě.

Čistění

Jedná se i pórovitý materiál, takže je vyžadována důkladná a hlavně pravidelná údržba. Stačí umýt teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Nikdy nečistěte alkoholem.

Lubrikant

Používejte buď silikonové lubrikační prostředky, nebo na vodní bázi.

Vibrátory ze dřeva

Dřevo je tvrdé, ale zároveň jemné. Samo o sobě se jedná o pórovitý materiál a jako erotická pomůcka by bylo nevhodné. Proto je dnes většina dřevěných hraček ošetřována vrchní glazurou, díky které mají dřevěné vibrátory a jiné výrobky téměř stejné vlastnosti jako sklo. Lze je používat dlouhodobě.

Čištění

Díky glazuře má dřevo stejné vlastnosti jako sklo a na údržbu je stejně nenáročné. Vyčistíte ho čímkoliv – vodou, mýdlem, čističem i alkoholem.

Lubrikant

Glazurované dřevo je samo o sobě kluzké, takže žádný nepotřebujete. Pokud si budete chtít svůj zážitek zpříjemnit, můžete použít lubrikant založený na vodě, nebo oleji, nebo silikonový lubrikant.

Keramické vibrátory

Luxusní a ne moc obvyklý materiál ve světě erotických pomůcek. Jeho hlavní nevýhodou je křehkost. Výhodou je povrchová úprava glazováním, díky které dostane vlastnosti skla – bude kluzký, snadno čistitelný, neporézní, navíc dobře přenáší teplotu. Většina keramických hraček je vyráběna ručně.

Čištění

Stejně jako u skla, i keramika s glazurovaným povrchem má snadnou údržbu. Umýt ji můžete jakýmkoliv způsobem, který vás napadne – voda s mýdlem, čistič, či přípravek na alkoholové bázi.

Lubrikant

U glazury nebude potřeba, je sama o sobě kluzká, pokud i tak budete nějaký chtít, nenechte se ve svém výběru omezovat. Použít můžete jakýkoliv.

Více o erotických pomůckách se dočtete na www.otevrena.cz

Pokud budete chtít rovnou nějakou hračku vybrat, doporučuji zde.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.