Nezapomeňte milovat sami sebe

Na Valentýna i kdykoliv jindy.

Den svatého Valentýna je den, kdy spousta lidí něco očekává – očekává se, jak by měl ten den vypadat, když jste single, jak by měl vypadat, když jste ve vztahu. Ano, Valentýn je o romantické lásce, to však neznamená, že máte zapomenout milovat i sama sebe. A víte, proč je nejlepší začít u sebe? Protože pokud nemilujete sama sebe, pak pravděpodobně budete hledat někoho, kdo to udělá za vás. Jenomže žádný vztah vám pravděpodobně s tímto přístupem nevydrží. Vy musíte být pro sebe na prvním místě. Jakmile v sobě máte dostatek lásky pro sebe, pak ji můžete rozdávat i kolem.

Pokud se připravujete na Den svatého Valentýna, pravděpodobně vkládáte spoustu energie do vašeho vztahu, zkuste však dát alespoň stejný kus energie i do vašeho vztahu se sebou. Zde je pár tipů:

Mějte ochotu

Možná jste někdy v minulosti kvůli vztahu pochybovali sami nad sebou. Zkuste zvážit a zhodnotit věci, které do teď nefungovaly a mějte ochotu porozumět tomu, kdo jste a kdo máte být, abyste mohli plně milovat sami sebe a přilákat k sobě partnera, který vás bude milovat takové, jací jste.

Odpusťte si

Omluvte se sami sobě za to, že jste ztratili část sebe, abyste našli novou. Odpusťte si své minulé chyby i chyby v minulých vztazích, věřte, že vám to pomůže otevřít své srdce, které tak bude připravené na nové zážitky.

Nalaďte se

Udělejte si čas na sebe, zjistěte, co potřebujete, abyste mohli být tou osobou, kterou chcete být a mohli si dovolit cítit i dělat cokoliv, co zrovna chcete.

Buďte zdravě pozitivní

Zdravě myslím to, že dnes je spousta pozitivních lidí, kteří jsou natolik pozitivní, že ignorují své problémy místo toho, aby je řešili, pak se na ně tyto problémy sesypou ve větším množství a dané osoby se zhroutí pod jejich tíhou. To není ten správný přístup a ignorovat negativa, která k životu patří, rozhodně není to pravé ořechové. Naučte se však přijímat věci, tak jak jsou a ať jsou vaše problémy jakkoliv velké, připomeňte si, že jste silná osobnost, že se máte rádi a že vše vyřešíte, protože to je život.

Jezte zdravě

Když máte zvolit, co zrovna sníte, tak volte takové jídlo, kterým dodáte ty správné živiny vašemu tělo. Světe div se, ale opravdu “jsme to, co jíme” a právě proto je správná a vyvážená strava jednou z nejdůležitějších forem sebe lásky. (Mimochodem teď to tu píšu s cookies z bílé čokolády v ruce – zdravé jídlo je základ, základ také je nenechat se jídlem a svými chutěmi ovládat, ale rozhodně si nezakazujte, co máte rádi, vždy je nejlepší najít zdravý kompromis).

Obklopte se krásou

Už jste někdy slyšeli, že naše okolí nás a naše pocity dokáže ovlivnit? Právě proto je důležité mít kolem sebe pořádek, dostatek světla a věci, které máte rádi – od květin, přes hudbu, po rozsáhlou knihovnu a vaše oblíbené barvy.

Napište si milostný dopis

Všichni pozitivisti se shodují na jedné věci: když se chcete mít rádi celkově, je potřeba vědět, co na sobě už rádi máte. Ačkoliv s většinou z těchto lidí nesouhlasím, tak zde musím uznat, že mají pravdu. Sepište sami sobě milostný dopis. Napište do něj, co na sobě oceňujete.

Vyrazte si sami se sebou na rande

Hezky se oblékněte, upravte a jděte ven. Nemusíte strávit sami se sebou hodiny v kině, nebo procházením na ulici, nebo v kavárně, ještě dodnes spousta lidí nedokáže trávit o samotě žádný čas, ale zkuste to.

Rozmazlujte se

Nikdy nezapomínejte na ty věci, které vám v životě dělají radost. Je to pohon pro vaše každodenní fungování. Naplňuje vás to dobrou energií. Takže, ať se jedná o cokoliv – nakupování, dlouhé procházky, dobrou knihu, uspokojivý sex… dopřejte si to.

PS: potřebujete-li rady a tipy pro lepší sex, pak je můžete hledat u nás na stránkách v rubrice „Rady a tipy

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.