Péče o erotické pomůcky

O většinu erotických pomůcek budete pečovat poměrně snadno. Buď pomocí nějakého speciálního čističe, nebo pomocí horké vody a mýdla, poslední možností je vyvaření nebo koupě sterilizátoru. Většina péče o erotické pomůcky probíhá podle materiálu, ze kterého je pomůcka vyrobena a hlavně podle návodu výrobce, který obdržíte ke každé hračce.

Proč o erotické pomůcky pečovat?

Doufám, že odpověď na tuto otázku všichni známe a pokud ne, tak si připomeneme základní hygienická pravidla. O intimní hygieně jsem psala. Několikrát. Protože je důležitá! Stejně tak je důležitá i péče o všechny erotické pomůcky. Přicházejí do styku s vaší kůží, s vašimi intimními partiemi a i s vašimi tělními tekutinami (sperma, poševní sekret, krev, sliny, možná i pot) a lubrikanty. Všechny tyto tekutiny na erotických hračkách zasychají a mezitím se na nich množí různé mikroorganismy. Právě proto by měla být každá erotická pomůcka co nejdříve od použití řádně umyta, ideálně vydezinfikována.

Správnou údržbou myslíte na své zdraví, ale dosáhnete i delší životnosti své oblíbené hračky.

Rozdělení erotických pomůcek podle materiálu

O erotické pomůcky pečujeme i na základě materiálu, některé materiály jsou vhodné pro takovou údržbu a jiné pro makovou. Každopádně toto můžete brát spíše jako obecné doporučení, raději se vždy prioritně držte toho, co uvádí výrobce hračky ve svém návodu.

  • silikonové
  • gelové
  • plastové
  • latexové
  • kovové
  • z umělé kůže
  • skleněné
  • dřevěné
  • keramické

Dezinfekční přípravky

Většina z nich je na alkoholové nebo silikonové bázi, což může být matoucí. Některé alkoholové přípravky nemůžete používat s gelovými a latexovými pomůckami. Přípravky na bázi silikonu zase nemůžete používat s erotickými hračkami vyrobenými ze silikonu – dochází tak ke tření a poškození povrchu, přesto existuje jeden silikonový čistič, který jsem si oblíbila a ten můžete použít i se silikonovými hračkami – aneb děkujeme za technologický pokrok.

Zbytek materiálů můžete bez obav použít s jakýmkoliv dezinfekčním nebo čistícím přípravkem.

Voda

Vlažná voda a mýdlo je snad jediný způsob, který je vhodný pro čištění naprosto všech erotických pomůcek. Nikdy nic tímto způsobem nezkazíte. Já osobně pořád dávám přednost pořádné dezinfekci, mám pak lepší pocit.

Vyvaření / sterilizace

Můžete si koupit sterilizátor, nebo jenom vyvařit horkou vodou, opět celkem dobrá metoda, která ovšem není vhodná pro všechny materiály. Rozhodně nevyvařujte materiály jako je plast, latex, sklo. U jiných materiálů se nejdříve podívejte do návodu na použití.

Nejhorší materiály na údržbu jsou gel a latex, mají póry, a proto je velmi důležité se jejich očistě věnovat opravdu důkladně. Nesnadnější jsou sklo, kov, keramika a dřevo, kde si často vystačíte pouze s vlažnou vodou.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.