Proč nemohu prožít orgasmus?

Proč nemohu prožít orgasmus? Tak za prvé je potřeba si uvědomit, že i když máte perfektní sexuální život, přesto nemusíte dosahovat orgasmu. Je potřeba si tak uvědomit své priority.

Podle posledních výzkumů trpí nějakou sexuální dysfunkcí, která vede k neprožívání orgasmů až 35% žen. Spousta žen pak může dosáhnout orgasmu, ale jenom během určitých okolností – třeba že je doma sama a masturbuje.

Spousta žen netrpí žádnou dysfunkcí, jenom prostě nepřišla na správný způsob, jak orgasmu dosáhnout, pojďme se podívat na nějaké z důvodů, proč nedochází k orgasmu…

1. Málo cviku

Spousta žen nikdy nedosáhla orgasmu jenom proto, že nikdy nezkoušela masturbovat. Masturbace je dobrá, poznáte díky ní své tělo, zjistíte, co se vám líbí a co vás vzrušuje a to je pro orgasmus potřeba. Nestačí jenom sklenice vína. Je potřeba vědět, jaké pocity ve vás určité doteky vzbuzují. Navíc pravidelnou masturbací můžete posílit všechny nervové cesty vedoucí od dotyku do vašeho mozku. Tím se pak pro vás orgasmus postupně stane nejenom rychlejší, ale i intenzivnější.

Skvělé pro masturbaci je použití erotických pomůcek. Velký výběr naleznete zde.

2. Prožila jste sexuální trauma nebo zostuzení

Celá naše kultura nás bombarduje s tím, že musíme mít perfektní tělo, musíme vypadat jako sexuální objekt, nesmíme mít až moc partnerů atd atd… to vede k různým sexuálním dysfunkcím. Ano, pohled na sex se pomalu mění, ale tato změna trvá a je potřeba ji podpořit. Proto buďte otevření, co se sexu týče a užívejte si ho a hlavně se nestyďte za nic, co děláte, nebo po čem toužíte.

Pokud máte nějaké trauma, se kterým si nejste schopná poradit, doporučuji vyhledat nějakého terapeuta, který vám během pár hodin pomůže.

Jednou jsem řešila sex se známou, ta si nebyla schopná užít orgasmus, sex pro ni znamenal přivést k orgasmu svého partnera. Takže i přes to, že byla sexuálně aktivní nějakých 10 let, orgasmus nikdy neprožila, ale postupnými debatami jsme dospěli k tomu, že i ona si orgasmus zaslouží a jak se jí pak dařilo…

3. Fyzické příčiny

U tohoto bodu může hrát svou roli třeba i věk. Ženy, kterým je 49 a více mají vyšší pravděpodobnost prožívat různé sexuální dysfunkce. S věkem se snižuje produkce sexuálních hormonů. Navíc se může ztrácet pevnost svalů (převážně pánevních). Zde je jediná rada – cvičte a buďte co nejvíce aktivní. Zlepšujte pevnost svalů pánevního dna, ale taky se věnujte aktivnímu životu, díky kterému se bude zlepšovat krevní oběh. I to je dobré pro váš sexuální život.

4. Trpíte depresí nebo úzkostí

Pocity deprese nebo úzkosti nejsou dobré pro sexualitu. O něco horší s vaším sexuálním apetitem to bude, pokud požíváte nějaké léky – antidepresiva, nebo léky na úzkost. Tyto léky většinou ovlivňují možnost dosáhnout orgasmu. Řešením tohoto problému je hlavně komunikace – komunikujte s psychologem o svém problému, s lékařem, který vám předepisuje léky o jejich “sexuálních” vedlejších účincích atd… Snažte se věnovat aktivitám, které vám s vaší depresí nebo úzkostí pomohou – dlouhé procházky v přírodě, zdravá strava, dostatek spánku.

5. Nevyhovuje vám váš partner

Můžete dosáhnout orgasmu při sólo hrátkách, nebo jste pravidelně dosahovala orgasmu se svými ex partnery, ale se současným partnerem máte problém, stydíte se před ním a nejste schopná s ním komunikovat. Zde můžu poradit jenom to naučit se stát za svým a komunikovat o svých potřebách, nebo vyměnit partnera za nějakého, před kterým vám nebude trapné říct, co chcete a který bude na stejné vlně jako vy.

6. Až moc se stresujete

Máte Seznam úkolů a podle toho jedete, pracujete na maximum, ale úkoly neubývají, naopak, s jedním škrtnutým přibydou další tři… Stres. Rozhodně se jedná o věc, která afektuje váš sexuální život. Už několikrát jsme si psali o tom, že pro orgasmus je potřeba pročistit si hlavu od všech myšlenek a věnovat se přítomnému okamžiku, což pokud vám někde na pozadí myšlenek běhají všechny úkoly, které ještě musíte stihnout, prostě není možné.

Naučte se najít si čas sama pro sebe, vypněte mozek, vypněte telefon, vypněte počítač a nevěnujte se nikomu a ničemu kromě sebe a věcí, které vás baví – jako je třeba právě sex.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.