Proč ženy říkají “Nic se neděje.” když se něco jasně děje?

Ne, nejste v pohodě.

Proč si ženy nemohou vybrat, na co mají chuť? Proč potřebují deky? Proč chodí na toaletu ve skupinkách? Co to jsou kleště na řasy? Muži mají spoustu otázek týkajících se žen. Některé jsou nezodpověditelné, ale jiné – jako třeba proč ženy říkají, že jsou v pohodě, když se něco děje? Ty odpovědět zvládneme. Možná…

Muži uvažují nad touto otázkou již delší dobu – možná celá desetiletí, což je fajn, protože před tím, bývala doba, kdy se muži o pocity žen nezajímali a raději si zapálili doutník.

Žena věří, že přehání

Šílená, psycho, na hlavu… Všechny tyhle hrozné věci se říkají ženám (někdy i všechny najednou). Většina z nich je pak těmito slovy fackována kdykoliv, když vyjádří něco, co je více než “normální” a “zdravé”. Vaše partnerka opravdu není blázen, když se vás ptá, proč přespáváte u své nejlepší kamarádky a ani jí o tom neřeknete. Není to “kráva” když po vás chce, abyste strávil alespoň nějaký čas s ní a věnoval se jí a ne svému telefonu.

O ženách se neustále říká, že přehánějí. Filmy a média nám představují bláznivé všudypřítomné přítelkyně. Což se postupně vryje do podvědomí všech žen. Ty se pak raději obracejí k pivu a vínu a snaží se nevyslovovat nahlas žádný ze svých problémů. Jako žena pak pravděpodobně snižujete své emocionální potřeby i očekávání a to jen proto, abyste nevypadala jako blázen. Přijde vám to depresivní? Ano. Je. Ale přesně to je důvod, proč ženy raději tvrdí, že jsou v pořádku, než aby byly označovány za “šílené.

Ještě na to nepřišla

Druhý případ může být ten, že vám žena řekne, že je v pohodě, protože ještě nepřišla na to, co ji trápí. Ženy bývají velice emotivní, a proto raději zkoumají určitou dobu svůj problém a snaží se na něj dívat s odstupem a ujistit se, že mají pravdu, než aby vás smetly svými emotivními nadávkami.

Nemá energii

Klasika. Součástí vyspělého vztahu je komunikovat o problémech, když nastanou. Stejně tak ale zjistíte, že nějaké problémy vyšumí samotné. Když vám žena řekne, že je v pohodě, pravděpodobně doufá, že to je ten případ. Třeba příklad: chcete si koupit auto, protože máte jenom jedno a potřebujete každý své. Společně šetříte, ale ona do kasičky na auto dá 2x více než vy. Pak je právem naštvaná, když si koupíte nové drahé boty, zatímco ona stále přihazuje do kasičky… Pokud se rozhodne vám říct, že je vše v pořádku, tak to prostě jenom nechce řešit a věnovat tomu svou energii. Takže ji nechte, ať se “odeštve”, věřte, že je to tak, jak chce.

Už jednou s vámi ten problém řešila

Třeba už vám říkala 20x, že nemáte na zadních sedačkách nechávat svoje propocené a smradlavé oblečení z fitka, protože nechutně smrdí. A říci vám to znovu jí přijde jako naprostá ztráta času. Tak to prostě a jednoduše pro tuto chvíli vzdá.

Neumíte naslouchat

Muži mají jednu opravdu kvalitní vlastnost – řešení problémů. Ano, vyřeší téměř všechno, s chutí a nadšením. Jakmile se ale blíží nějaký rozhovor, snadno ztratí pozornost. Proto než aby si vaše přítelkyně postěžovala na své problémy, raději řekne, že je v pořádku.

Nic není špatně

Možná to zní neuvěřitelně, ale věřte, že i ženy jsou někdy opravdu v pohodě.

Další tipy ohledně žen naleznete zde.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články

Je vám více než 18 let Stránky se sexuálním obsahem.